Mar 22

Admob Reklam Birimi Oluşturma – 1

Android uygulaması içerisine uygulama üzerine reklam ekleyip para kazanmak istiyorsanız sonuna kadar bu iki yazıyı okuyunuz. Admob ile android uygulamalarına nasıl reklam koyup para kazanabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle bir google hesabı oluşturmalısınız. Daha sonra Google Admob’a google hesabınızla giriş yapın.

Monetize başlığı altında uygulama istatistiklerinizi görebilirsiniz. Biz sıfırdan oluşturacağımız için Monetize new app butonuna tıklıyoruz.

1

 

Add your app manually – Uygulamanızı elle ekleyin butonuna tıklıyoruz. App name kısmına reklam birimine vereceğimiz isim ve alt kısımdan ise IOS-Android-Windows Phone hangisinde reklam yayınlamak istiyorsak onu seçiyoruz.

 

2

 

Banner seçip alt kısıma da banner girip devam ediyoruz.

 

3

 

Uygulama eklem işlemini tamamladık. Dilersek uygulamamıza nasıl ekleyeceğimze ilişkin talimatları mail olarak almak isteyebilirsiniz. Ben onu da bu konunun ikinci yazısında anlatacağım.

http://www.erencolak.com/admob-reklamini-android-uygulamasina-ekleme-2/

 

4

1 ping

  1. […] reklam birimi oluşturmayı bir önceki yazım : http://www.erencolak.com/admob-reklam-birimi-olusturma-1/‘da anlatmıştım. Oradan oluşturduğumuz birimi android uygulamasıyla bağlayacağız. […]

Bir Cevap Yazın