Menü

Android ‘execution failed for task app dexdebug’ hatası ve çözümü

25 Ağustos 2015 - Android & IOS

dolibarr_bug

Merhaba arkadaşlar başlıkta bahsettiğim ‘execution failed for task app dexdebug’ ve devamında uzayıp giden hatayla bir süredir karşılaşmaktaydım. Eclipse projesini Android Studio’ya taşırken bazı kütüphaneleri elle taşıdım.

Elle oluşturduğum libs klasörüne kütüphane dosyalarını kopyaladım. Kopyaladığım dosyaları da Build.gradle ve Settings.Gradle‘da tanımladım. Sonrasındaysa bahsettiğim hata ile karşılaştım. Araştırmalarım doğrultusunda bazı kütüphanelerin derlenmediğini ve bu yüzden bu hata ile karşılaştığımı fark ettim.

Gradle’lar içerisine tanımladığım kütüphaneleri gradle’dan sildim sonra tekrar clean>build yaptım. Ancak yine çözüm olmadı. Libs klasörüne tekrar baktığımda bir kütüphaneyi gradle dosyasına tanımlamadığımı fark ettim. Tanımlamamış olduğum dosyayı sildiğimde ve Gradle dosyalarını eski haline getirdiğimde problem ortadan kalktı. Sorunun bendeki çözümü libs klasörüne koyduğunuz kütüphaneleri gradle’da da tanımlamaktır. Libs’de varsa Gradle’da tanımlanacak bu hatadan bu dersi çıkartalım.

Bir Cevap Yazın