Menü

Android Şifre Oluşturucu

24 Ocak 2015 - Android & IOS

key-icon

Android işletim sistemine sahip cihazlarda çalışmak üzere geliştirdiğim bu projem. Android Şifre Oluşturucu uygulaması rastgele karakterleri karıştırarak belli formatlarda şifreler üreten bir uygulamadır. Örneğin; Facebook en az 6 karakter ve büyük küçük duyarlı, ÖSYM  en az 8 karakter noktalama, büyük küçük harf,  sayı gibi…

anaekran

Projenin simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen ekran yukarıdaki gibidir. Proje 3 adet activity(bir diğer deyişle form) oluşmaktadır. Anahtar butonuna dokunmak vasıtasıyla şifre oluşturma ekranına, Büyüteç simgesi ile kayıtlı şifreleri görebilmektesiniz.

ekrnkaydet

Şifre oluşturma ve kaydetme ekranı yukarrıda görülmektedir. Spinner’dan seçtiğiniz siteye göre aşağıda şifre oluşturmakta ve disket simgesine dokunduğunuza takdirde şifreyi nasıl kayıt edeceğini bir toast iletisi ile size gösterip SQLite veritabanına kaydetmektedir.

ekrngoruntule        Kayıtlı şifreler de yukarıdaki ekranda olduğu gibi görüntülenmektedir. Proje geliştirilmeye devam edilecektir. Ekleme yapıldıkça bu yazı da güncellenecektir. Android’de proje yapmak isteyen arkadaşlara fikir olması açısından paylaştığım bir proje. Güzel bir fikir olabileceğini düşünüyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın