Menü

Android Uygulamalarının Yedeğini Almak

24 Ocak 2015 - Android & IOS

images       Telefonunuza sık sık rom atıyorsanız veya kaldırdığınız bir uygulamayı varolan verilerle birlikte geri döndürmek istiyorsanız bu uygulama tam da size göre. Rom atanlar bilirler bu işlemden sonra telefon açıldığında içerisinde uygulama bulunmaz twitter facebook gibi uygulamaları tekrar tekrar google play aracılığıyla indirip yüklemek de zahmetli bir işlemdir. Daha önceki android’le birlikte varolan verileriniz de kaybolmuştur ayrıca. Bir de twitter’dan örnek vermek gerekirse yeni sürümleriyle birlikte birçok hata barındırmakta. Güncelleme yaptınız ve pişman mı oldunuz ? Güncelleme yapmadan önce titanium backup ile yedeğini alın sonra güncelleyin beğenmediğiniz takdirde titanium’daki backup’ından geri yüklemeniz mümkün olacaktır. İşimizi oldukça kolaylaştıran ve işlevsel olan bu android uygulamasının ücretsiz sürümünü  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=tr linkinden indirebilirsiniz.

Şimdi adım adım bu uygulamayı kullanarak nasıl yedek alacağınızı anlatacağım.

screenshot-1374134510397Uygulama ana ekranı; genel telefon depolama bilgileri ve titanium backup sürümüyle ilgili bilgiler yer almaktadır. Üstten Yedekleme/Geri Yükleme dokunun.

screenshot-1374134524997Bu ekranda yedekleme istediğiniz uygulamaya dokunun;

screenshot-1374134554387Yedeklemek istiyorsanız Yedekleme’ye yedekten geri yüklemek istiyorsanız da Geri Yükle butonuna dokunun. İşlem tamamlanmıştır. 🙂

screenshot-1374134564578Uygulama konusunda belirtmem gereken bir durum da bu yedekler hafıza kartında saklanmaktadır. Hafıza kartında Titanium simgesinde olan aldığınız yedekler doğrultusunda boyutu artan ortalama 20 mb seviyelerinde olan bir dosya göreceksiniz.Bu dosya içerisinde yedekleriniz saklanmaktadır.

Android Uygulamalarının Yedeğini Almak” üzerine bir düşünce

Antonio

Thanks for every other informative blog. Where else could I get that kind of info wtirten in such an ideal approach? I have a challenge that I am simply now working on, and I have been on the look out for such information.

Bir Cevap Yazın