Menü

Hakkımda

306534_10151202272746092_2041336665_n

Zonguldak doğumluyum. Küçük bir batı karadeniz ilidir Zonguldak.Mavi ile yeşile doymak isteyenlerin mutlaka gezmesi gereken yerlerden biridir.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü mezunuyum. (2008-2010)

Denizsiz bir ilde asla yaşayamam derken büyük konuşmuşum galiba kendimi Elazığ’da buldum. Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Öğrencisiyim. (2010-?)

Ahmet Müngen(amungen.wordpress.com) ile birlikte IBM Yazılım Akademisi 2012’de 3. olduk.

Bu yarışma kapsamında geliştirdiğimiz Fırsat Yönetim Sistemi’ne geliştirdiğim android uygulaması sayesinde mobil programlamaya ilgi duymaya başladım.

Kitap delisiyim. 

Ayrıca Kocaeli Meslek Yüksek Okulu’nda Pascal,  Asp.NET, C, ve Delphi programlama dilleri üzerine temel programlama bilgisine sahibim.

Orta-İleri seviye C# ve Java bilgisine sahibim. 

Orta-İleri seviye’de Photoshop kullanabiliyorum.

Netix Bilgi Teknolojileri Elazığ Ar-ge Merkezi’nde Android Developer, Akdatasoft Yazılım şirketinde Stajer Yazılım Mühendisi, Fizyokin Ar-Ge Danışmanlık Şirketi’nde arayüz geliştirici, mobil uygulama geliştirici ve kinect geliştirici olarak görev yaptım.

Mayıs 2015’den beri de AGMLab Bilişim Şirketi’nde Mobil Uygulama Geliştirici olarak görev yapmaktayım.

Bunların dışındaki çalışmalarımı blog sayfamda bulabilirsiniz.

Hakkımda” üzerine 3 düşünce

ali aydin

merhaba hocam

benim bir sorunum var.

http://www.yazilimdilleri.net/YazilimMakale-3007-Android-Projesini-Cihaza-Yukleyebilmek-icin-APK-Dosyasi-Olusturma.aspx

bu linkteki konunuzla alakalı.

projeyi export yaptığım zaman http://prntscr.com/6hz0ax resimdeki gibi oluyor projeyi bulamıyor.

bununla ilgili bir yardım okumuştum projenin üstünde sağ tıklayıp özellikler yapıp ordan android kısmında bir ayar varmış yapmamız için dedikleri ama benim ozelliklere girince android diye bir kısım görünmüyor.

şimdiden çok teşekkürler

Mehmet GÜL

iyi günler Hocam;

android de web sayfası üzerinde select-option (dropdown) menü uygulaması nasıl kontrol edilir. yani birbirine bağlantılı dropdown menülerden nasıl veri çekebiliriz. ben imsakiye uygulaması yapmak istiyorum da diyanetin sayfasında nasıl veri çekebilirim. jsoup ile bir yere kadar veri çekebiliyorum default sayfadan fakat tam kontrol sağlayamıyorum. tşk ederim. şimdiden iyi çalışmalar…

admin67

Merhaba, Problemi web servislerle çözebilirsin. Örneğin il ilçe bilgisini alacaksın diyelim. Seçilen ile göre ilçeler listesi sana bir dizi olarak dönecek. Senin kullanacağın servis parametre olarak şehir bilgisi alıp ilçe dizisi döndürmeli. Bunu ücretsiz sağlayan web servisler vardır diye düşünüyorum. Onları araştırman faydalı olacaktır. Android’de get veya post metotlar aracılığıyla Asynctask sınıfını kullanarak bu web servislerden istediğin verileri çekebilirsin. İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın