Menü

Microsoft Dreamspark’dan Yazılım İndirme

17 Ocak 2015 - Genel İşlemler

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Microsoft yazılımlarını nasıl ücretsiz yükleyebileceğinizi anlatacağım. Üniversite öğrencisi olmalısınız öncelikle. Üniversitenizde Microsoft ile ilişkileri yürüten öğretim görevlisi ile irtibata geçip Dreamspark kartı almanız gerekli . Dreamspark kartı üzerinde bir şifre bulunmaktadır. Bu şifre ile ve microsoft mail hesabınızla https://www.dreamspark.com/Student/Default.aspx linkteki sayfadan kayıt olmanız ve dreamspark şifrenizi aktif etmeniz gerekmektedir. Bir dreamspark şifresinin geçerlilik yılı 1 yıldır. 1 yıl boyunca microsoft’un dreamspark’da bulunan yazılımlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Dreamspark şifreniz ve mail hesabınızla kayıt olduktan sonra Sign In https://www.dreamspark.com/Account/SignIn.aspx olduğunuza karşınıza gelen sayfadan download software diyorsunuz.

downlaod

 

Açılan menüden en altta go to student software catalog diyorsunuz ve karşınıza şu sayfa geliyor;

software

 

Görünen yazılımların içinden indirmek istediğinize tıklıyorsunuz ve açılan sayfadan yazılımın desteklediği dil ve 32/64bit durumuna göre mevcut olan bilgisayarımıza uygun sürümü seçiyoruz.

sdm

 

Önce Download SDM(Secure Download Manager) tıklayıp indirmek için kullanılacak programı yüklüyoruz. Exe uzantılı sdm dosyasının kurulumunu gerçekleştirdikten sonra .sdx uzantılı indirme dosyasını indiriyoruz. Daha önce torrent indirme yapanlar varsa bu yöntem onunla hemen hemen aynıdır. önce programı daha sonra da programın indirmek için kullanacağı dosyayı yüklüyoruz. .sdx uzantılı dosya indirme tamamlandığında indirdiğimiz dosyayı açtığımızda otomatik olarak secure download manager’i ile açılmakta

sdmd

 

Dosya indirme işlemi tamamlandığında ekrandaki gibi olacaktır. Ben Sql server indirdim dosya indirmesi tamamlandığında Launch butona tıklıyoruz ve yazılım yükleme işlemi başlıyor.

Bir Cevap Yazın