Menü

Sistem Geri Yükleme Açma/Kapatma

17 Ocak 2015 - Genel İşlemler

        Sistem geri yüklemeyi nasıl açıp kapatabileceğinizi biliyor musunuz ? Bu yazımda nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim. Sistem geri yükleme nedir öncelikle ondan bahsedeyim. Sistem geri yükleme; bilgisayarınız da bir hata oluşması durumunda daha önceki bir tarihteki çalışan ayarlara döndürmenizi sağlayan yazılımdır. Sistem geri yükleme noktalarını kendi içindeki bazı algoritmalarla veya program yükleyip kaldırdığınız tarihlerde otomatik olarak oluşturmaktadır. Sistem geri yükleme işlemi windows çökse bile sabit kalır. Güvenli modu açabiliyorsanız sistem geri yükleme işlemiyle daha önceki çalışan ayarlarınıza dönüp çalışmalarınız kurtarmanız mümkündür.

Sistem geri yükleme işlemine gelecek olursak; Başlat’a sistem geri yükleme yazdığımızda en üstte çıkan simgeye tıklıyoruz ve karşımıza gelen ekran :

sistemgeri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pencereden önerilengeriyükleme’yiseçersek gösterilen zamana geri yükleme işlemi gerçekleşecektir. Başka bir geri yükleme noktası seçmek istiyorsak Farklı bir yükleme noktası seç diyoruz. Karşımıza gelen seçeneklerden hangisini istiyorsak seçiyoruz ve ileri son diyerek sistem geri yükleme işlemini başlatıyoruz.

Yukarıda anlattıklarım işin kolay kısmıydı. Bir de sistem geri yükleye tıkladığınızda kocaman bir çarpı simgesi ve ekrandaki mesaj “Sistem Koruması Kapalı”.  

Bu durumda ne yapacağımızı anlatacağım şimdi;

Denetim Masası > Sistem Güvenlik

sistem

sistemkoruma

sisstemyapılandır

açkapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adımları takip ettik ve son olarak yandaki pencere karşımızda  sistem korumasını açmak istiyorsak üstteki seçeneği kapatmak istiyorsak da alttaki seçeneği seçiyoruz.Uygula Tamam ve işlem tamamlanmıştır.

 

Sistem Geri Yükleme Açma/Kapatma” üzerine bir düşünce

Wissam

I am trying to dedcie on a WR since Nicks keeps letting me down by not playing. I have Travis Benjamin and Alshon Jeffery. Also need some suggestions for RB pick ups. I got Jonathan Stewart to put in but I am still not sure.

Bir Cevap Yazın