Menü

Windows 8 Uygulamaların İnternet Erişimini Engellemek

17 Ocak 2015 - Genel İşlemler

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Windows 8 işletim sisteminde uygulamaların internet erişimini nasıl kısıtlayacağınızı anlatacağım. 3G modem kullanıcıları için can sıkıcı olabilen bir durum bu. Uygulamalar internetten veri çekiyor ve siz bazı özel programlar haricinde hangi uygulamanın ne kadar veri çektiğini göremiyorsunuz. Bu ihtiyaçtan çıktı bu makalem. Ben size uygulamaların internet erişimini nasıl engelleyeceğinizi Güvenlik Duvarı üzerinden anlatacağım. İşlemlere geçecek olursak;

        Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Windows Güvenlik Duvarı

gelişmişayarlar

        Gelişmiş ayarlara tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.

izinver

Görüldüğü üzere sol taraftaki Eylem başlığının altındaki alanlar İzin Ver olarak ayarlanmış. Bir sonraki adımda internet erişimini engellemek istediğimiz uygulamanın üzerine çift tıklıyoruz.

engelle        Eylem başlığı altından Bağlantıyı Engelle düğmesini seçerseniz uygulamanın internet erişimini engellemiş olursunuz. Ancak engellediğiniz uygulamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı windows uygulamalarını engellerseniz bilgisayarın çalışma düzenini bozabilirsiniz. Uygulamanın windows’un işleyişiyle ilgili bağlantısı olup olmadığını öğrenip ona göre bu işlemi gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

Windows 8 Uygulamaların İnternet Erişimini Engellemek” üzerine bir düşünce

Abderahim

Thank you for another wnroedful post. The place else may just anybody get that kind of information in such an ideal means of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m on the search for such information.

Bir Cevap Yazın